دریچه پین استوک

دریچه ها : برای کنترل آب رها شده از سدها و همچنین سطح آب در کانالهای آبرسانی ، نیاز به نصب تجهیز مناسب برروی سدها و کانالها میباشد تا بدین ترتیب سطح و میزان دبی عبوری با مقدار تقاضا هماهنگ گردد.

به منظور رسیدن به اهداف مورد نظر ، مهمترین تجهیزاتی که استفاده میگردد ، دریچه های کشویی  یا آب بند میباشد .

دریچه های کشویی (Penstock valve Or  Slide gate) : 

دریچه های کشویی : یکی از تجهیزات با ارزش در تصفیه خانه های آب و فاضلاب میباشند.

این دریچه ها بسته به نوع کاربرد به صورت قطع و وصل تنظیم جریان ودر دو تیپ ، سه طرف یا چهار طرف آب بند میباشد و شامل یک تیغه کشویی هستند که بطور عمودی در شیارقاب دریچه حرکت دارند و دارای حرکت خطی جهت رساندن افت فشار به پایین ترین سطح میباشند.

دریچه شامل صفحه اصلی (تیغه) ، لاستیکهای آب بند متناسب با شرایط ونوع سیال ، قاب ، شفت ، گیربکس دستی یا برقی، هندویل ، در بعضی از دریچه ها پایه و گیربکس تشکیل شده ، که در ابعاد 500 تا 3000 میلیمتر و از جنس های کربن استیل یا استنلس استیل ساخته میشود ( جنس با توجه به سیال عبوری  و مقاومت لازم در برابر خوردگی و عوامل مخرب دیگر، انتخاب میگردد).

دریچه کشویی سه طرف آب بند :

این نوع دریچه ها، این قابلیت را دارند که درون مخزنهایی که نیاز به کنترل سطح آب لازم باشد، از یکی از دو نوع دستی و گیربکسی نصب می گردند. بیشترین استفاده این نوع دریچه ها  در کانالهای آب و فاضلاب و همچنین جهت تنظیم سطح میزان فاضلاب در حوضچه های هوادهی و غیره می باشد.

دریچه کشویی چهارطرف آب بند :

این نوع دریچه ها، در مکانهایی بکار میرود که امکان دسترسی به آنها سخت بوده و یا اینکه دریچه ها در آب غرق باشند ، این دریچه نیز مانند دریچه های سه طرف آب بند از دو نوع دستی و گیربکسی ساخته می شوند و بعنوان شیر تخلیه در مخازن بتنی ، جهت نصب لوله های ورودی و خروجی در پمپاژها و غیره مورد استفاده قرار میگیرد.

این شرکت علاوه بر دریچه های کشویی ، بنا به درخواست مشتری ، انواع دریچه های دیگر شامل ، تیغه های سرریز – سرریز تناسبی – بافلها – V notch – Hand stop – Stop lock را خواهد ساخت. 

H:\ASALOYE\عکس هایی از دریچه ها و حوضچه-C-\عکسهای دریچه ها\۲۰۱۷۱۰۲۳_۱۴۵۷۴۰.jpg
Post a comment

Your email address will not be published.