مراحل انجام کار این شرکت در خصوص شروع تعمیرات و تعویض قطعات در مدت زمان هشت ماه بشرح زیر است:

در ابتدا هر دو حوضچه توسط کارفرمای محترم تخلیه و شستشوی کامل داده شد.سپس با هماهنگی و اخذ مجوزهای لازم اقدام به ورود به حوضچه و برداشت های دقیق از سیویل حوضچه گردید.

  • ضمن تهیه نقشه های سیویل توسط نرم افزار و مطابقت مجدد با محل سازه، طراحی بیسیک ، دیتیل و تهیه نقشه های مکانیکی مربوطه آغاز شد و پس از مطابقت این نقشه ها با حوضچه ، دستور ساخت قطعات استیل و پلیمری حوضچه صادر گردید.

لازم بذکر است که قبل از ساخت، کلیه مشخصات متریال مورد نظر کارفرمای محترم با توجه به توان آزمایشگاه های کشور، مورد آزمایش قرار داده شد.و خط تولید انبوه آغار شد. حداقل زمان پیش بینی شده برای طراحی بیسیک ، دیتیل 60 روز و برای ساخت اولین سری قطعات 35 روز برآورد می شود.

  • در مرحله بعدی، عملیات اجرایی دمونتاژ قطعات موجود استنلس استیل آغاز شد. ابتدا حوضچه ‘A’ و پس از آن حوضچه ‘B’ انجام شد.

حداقل زمان پیش بینی شده برای دمونتاژ قطعات 18 روز برآورد شد که به جرثقیل با حداقل ظرفیت 25 تن به مدت 5 روز و یک کامیون برای حمل قطعات نیاز است.

  • سپس، عملیات اجرایی مونتاژ قطعات موجود استنلس استیل حوضچه ‘A’ آغاز شد. در ابتدا محل نصب شافت اصلی ، مطابق نقشه های اجرایی توسط واحد نقشه برداری مشخص شد. سپس نصب ورقهای الصاقی، بلبرینگ و چرخ دنده های شافت اصلی و منتقل کننده نیرو به مابقی چرخ دنده ها ، به دیواره بتنی نصب شده و تائیدیه ناظر محترم اخذ گردید.

پس از آن نصب شش عدد هرزه گرد انجام خواهد شد که حداقل زمان پیش بینی شده برای نصب آنها  5 روز برآورد می شود .

  • عملیات نصب دو عدد لاستیک نواری کف، در ادامه پیش خواهد آمد. حداقل زمان پیش بینی شده برای نصب 5 روز برآورد شد.
  • عملیات نصب دو عدد ساپورت ریل استنلس استیل در طرفین دیواره بتنی اجرا شد. زمان پیش بینی شده برای نصب 6 روز برآورد شد.
  • سپس عملیات مونتاژ 1000 عدد زنجیر، 25عدد پارو، و 50 عدد اتچ ( اتصال زنجیر به پارو)  ،50 عدد فیلر  ( پر کننده پشت پارو) ، 50 عدد نبشی و 50 نبشی لبه دار در حوضچه A آغاز گردید . در ابتدا اندازه دقیق پاروها با وضعیت چرخ دنده های شفت اصلی ، اندازه گیری ، برش و سوراخ کاری شد، زمان پیش بینی شده در این عملیات 22 روز برآورد شد.
  • بعد نوبت به لوله جمع آوری مواد نفتی از سطح آب است. اگر چه در بازدید اولیه نقصی از لوله ورودی به حوضچه گفته نشده بود ولی شواهد و تجربیات این شرکت از تعمیرات و رفع نواقصات اینگونه حوضچه ها، و همچنین نقش بسیار مهم آن در جمع آوری اولیه هیدروکربنهای سبک، حاکی از وجود نقص می باشد. بطوریکه محور چرخاننده آن کج شده بود که بایستی تعویض گردد. زمان پیش بینی شده در این عملیات 5 روز برآورد شد.
  • در ادامه تنضیمات کلی قطعات و ارتباطات هر یک با یکدیگر انجام و زمان پیش بینی شده در این عملیات 9 روز برآورد شد.
  • سپس تست خشک همراه با برق دار کردن سیستم و رفع نواقصات احتمالی انجام گردید که 4 روز پیش بینی شد.
  • در پایان با هماهنگی و حضورگروه بهره بردار، حوضچه آبگیری، و تست پرفورمنس و تحویل صورت پذیرفت و 10 روز زمان پیش بینی شد.
Post a comment

Your email address will not be published.